Domina NT sodų bendrijoje? Sužinokite sodų bendrijų privalumus ir trūkumus

Sodų bendrija yra juridinis asmuo, todėl nesunku suskaičiuoti, kiek jų yra aplink pagrindinius Lietuvos miestus. Rekvizitai.lt duomenimis, Vilniuje yra 368 sodininkų bendrijos. Dar 115 yra Vilniaus rajone. Kaune sodų bendrijų kiek mažiau – 45 ir dar 161 Kauno rajone. Akivaizdu, kad pasirinkimas – pakankamai didelis, jei sugalvojote įsigyti namą sodų bendrijoje.

Kokie sodų bendrijos pliusai ir minusai?

Sodų bendrijos minusai

Pradėkime nuo blogų naujienų. Tiesa, ne visos jos yra tokios jau ir blogos ilgesniu laikotarpiu…

Ribotas žemės sklypo dydis. Sodininkų bendrija yra gyvenamosios paskirties sklypas, sudalintas į mažesnius sklypelius po 6-8 arus. Retais atvejais sodų bendrijose galima rasti 10 arų sklypus. Tie sodininkai, kurie nori erdvesnio sklypo yra priversti pirkti iš karto du sklypus šalia vienas kito, jei tai įmanoma. Aišku, reikia turėti omenyje, kad tai gali būti laikoma kaip du atskiri sklypai, o tai reiškia, kad reikės mokėti SB nario mokestį kaip už du atskirus sklypus. Kai kam tai gali pasirodyti rimta problema.

 

Daugiau skaitykite: https://www.brokeris-vilniuje.lt/l/domina-nt-sodu-bendrijoje-suzinokite-sodu-bendriju-privalumus-ir-trukumus/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *